Odcisk

Na twoich stopach pojawiły się twarde punkty, które podczas chodzenia powodują ból? To mogą być odciski. Leczenie tych zmian aptecznymi środkami najczęściej jest nieskuteczne, a nawet może prowadzić do uszkodzenia zdrowej skóry. Podolog usuwa odciski najczęściej podczas jednej wizyty. Dowiedz się więcej czytając poniższy artykuł. Jeśli ten problem dotyka także Ciebie, umów się do nas na wizytę. Wszystkich pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Ostrobramskiej 126 w Warszawie.

Informacje dodatkowe

  • Jest to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka, wyraźnie ograniczone z twardym rdzeniem, który wrasta w głąb tkanek miękkich. Usunięcie odcisku poprzedza dokładne obejrzenie stóp i przeprowadzenie wywiadu podologicznego.
    Podczas zabiegu usuwa się zrogowaciały naskórek, a potem sam odcisk dłutkiem. Następnie podolog opracowuje odcisk za pomocą frezu, wykańcza naskórek frezarką, nakłada odpowiedni preparat i zakłada opatrunek.
    Kuracja może zakończyć się na pierwszej wizycie, ale może też trwać kilka spotkań. Wszystko zależy od głębokości odcisku.