Pękające pięty

Twoje pięty są suche i popękane? Na skórze zaczęły pojawiać się bolesne rozpadliny? Dobrze trafiłeś. Podolog pomoże nie tylko usunąć nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze, ale także znajdzie przyczynę pękania pięt. Poniżej przeczytasz jak powstają pękające pięty. Jeśli problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj tylko umów się na konsultacje ze specjalista w gabinecie na ulicy Ostrobramskiej 126 w Warszawie.

Informacje dodatkowe

  • To kolejny, niezwykle powszechny problem dotykający osoby w różnym wieku. Pękanie pięt związane jest z przesuszeniem skóry i jej nadmiernym rogowaceniem.

    Przyczyną pękających pięt mogą być niewłaściwa pielęgnacja stóp, złe obuwie, ale też niedobór witaminy A czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

    Nieleczone pęknięcia mogą prowadzić do głębokich, bolących ran i krwawienia, dlatego nie należy tego problemu ignorować! Zabieg podologiczny na pękające pięty w PODOCENTER obejmuje dezynfekcję skóry, ofrezowanie pięt, usunięcie pęknięć za pomocą dłutka i frezu różyczkowego, wyrównanie naskórka frezarką oraz założenie opatrunków.

    Wizyty w gabinecie powinny odbywać się co 2-4 tygodnie.

    Zabieg wykonany w naszym gabinecie podologicznym daje szansę całkowitego pozbycia się lub znacznego zmniejszenia tych dokuczliwych dolegliwości.