Zielone paznokcie (Pseudomonas aeruginosa)

Paznokcie u twoich stóp zmieniły kolor i zaczęły się odklejać? Nie ignoruj tego problemu. Zielone paznokcie są wynikiem bakteryjnego zakażenia. Podolog pomoże Ci w całkowitym wyleczeniu tej dolegliwości. Poniżej przeczytasz jak powstają zielone paznokcie. Jeśli zauważyłeś podobne zmiany u siebie, umów się na konsultację z naszym specjalistą. Pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Ostrobramskiej 126 w Warszawie.

Informacje dodatkowe

  • To patologiczne, widoczne gołym okiem zabarwienie paznokcia na zielono w wyniku zakażenia bakterią Pseudomonas aeruginosa, czyli pałeczką ropy błękitnej. Dolegliwość ta może powodować onycholizę płytki paznokcia.
    Zakażenie to można rozpoznać przez badanie bakteriologiczne i w lampie WOODA.

    Leczenie zielonych paznokci oprócz opieki podologicznej polega na stosowaniu leków przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

    Zielone paznokcie mogą wystąpić w wyniku urazów lub powtarzających się mikrourazów, dlatego tak ważne jest noszenie odpowiedniego obuwia! Zielone paznokcie mogą być również efektem obniżonej odporności, nieprawidłowej pielęgnacji paznokci czy narażenia stóp na nadmierną wilgoć (np. przez wykonywanie pracy w środowisku wodnym).