Usuwanie modzeli

Podocenter / Oferta / Usuwanie modzeli

Skóra na podeszwie stóp zrobiła się twarda i nieprzyjemna w dotyku? Domowe sposoby usuwania naskórka nie przynoszą długotrwałych efektów? Najprawdopodobniej na Twoich stopach pojawiły się modzele. W ich leczeniu podolog usuwa nie tylko zmienioną skórę, ale także eliminuje przyczynę ich postawania. Przeczytaj więcej o modzelach i umów się na wizytę w naszym gabinecie podologicznym w Warszawie na ulicy Ostrobramskiej 126.

Przyczyny i leczenie modzeli w Warszawie

Modzele na stopach to skutek wadliwego ustawienia kości stóp. Jest to wyraźnie zaznaczone zgrubienie warstwy rogowej naskórka, które powstaje w efekcie przedłużającego się ucisku lub tarcia. Przyczyną modzeli mogą być deformacje stopy wpływające na zmianę sił rozkładających się podczas chodzenia.

Jakie są objawy modzeli?

Zgrubienie naskórka, obecność nagniotków wywołujących ból przy dotykaniu i chodzeniu, zżółknięcie skóry, a w skrajnych przypadkach powstanie stanu zapalnego – jeśli nieobce są Ci te symptomy, może okazać się, że Twoim problemem jest modzel na palcu lub skórze stóp. Twoje wątpliwości rozwieje wizyta w gabinecie podologicznym, gdzie wykwalifikowany personel gruntownie zweryfikuje zmiany i zdiagnozuje ich przyczynę. Każdy marzy o pięknych i zdrowych stopach – zwłaszcza latem stanowią one element reprezentacyjny, jednak nie tylko estetyka ma znaczenie. Zdrowe stopy to gwarancja komfortu chodzenia. Możesz go odzyskać, wdrażając odpowiednie leczenie modzeli w Warszawie pod okiem profesjonalistów.

Jak usunąć modzele?

Eliminacja modzeli polega na dezynfekcji stóp, wstępnym ofrezowaniu modzeli, nałożeniu preparatu zmiękczającego, usunięciu modzeli przy pomocy skalpela, wykończeniu naskórka frezarką i nałożeniu opatrunku. Leczenie jest wykonywane w gabinecie podologicznym i nie wywołuje bólu ani dyskomfortu. Nie musisz zatem obawiać się inwazyjnego zabiegu – specjaliści krok po kroku przeprowadzą usuwanie modzeli, a następnie poinstruują Cię o dalszej pielęgnacji skóry stóp. Aby uniknąć ponownego powstania zmian skórnych, pamiętaj o:

  • noszeniu wyłącznie wygodnego obuwia – mikrourazy i przewlekły nacisk na stopy sprzyjają rozwojowi modzeli,
  • systematycznej kontroli stanu stóp – jest ona niezbędna, aby szybko zareagować i zapobiec odciskom już na pierwszych etapach ich powstawania,
  • kompleksowej pielęgnacji stóp – stosowaniu kąpieli zmiękczających i kremów nawilżających skórę.

Gdy mimo wszystko modzele pojawią się na Twoich stopach, masz tendencję do zgrubień naskórka lub chcesz skonsultować stan skóry ze specjalistami, koniecznie odwiedź nasz gabinet. Zabieg usuwania modzeli przeprowadzamy za pomocą sterylnych lub całkowicie jednorazowych narzędzi. Dzięki temu leczenie jest w pełni bezpieczne i higieniczne, co ma istotne znaczenie w profilaktyce chorób zakaźnych stóp.

Pamiętaj, że modzele to hiperkeratozy. Jest to nagromadzenia zrogowaciałych komórek na powierzchni skóry, w miejscach, które są najbardziej obciążone. Ograniczając nadmierny nacisk, możesz zapobiec powstaniu tych zmian na skórze swoich stóp, a także towarzyszącemu im bólowi i dyskomfortowi podczas chodzenia. Nie zwlekaj i skonsultuj się z nami – podpowiemy Ci, jak kompleksowo dbać o stopy, aby zachwycały pięknem i zdrowym wyglądem!

Umów się na wizytę
""
phone