Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure leczniczy) Warszawa

Podocenter / Oferta / Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure leczniczy) Warszawa

Pedicure leczniczy Warszawa – PodoCenter

Martwi Cię stan zdrowia twoich stóp? Szukasz doświadczonego podologa w stolicy? Świetnie trafiłeś. W
naszym gabinecie przeprowadzamy profesjonalny podstawowy zabieg podologiczny, dzięki któremu twoje stopy pozostaną w najlepszej kondycji.

Jednak nie musisz czekać, aż na Twoich stopach pojawią się niepokojące zmiany. Systematyczne odwiedzanie podologa to gwarancja kompleksowej pielęgnacji, nie tylko w przypadku wystąpienia patologii, deformacji czy problemów. To także sposób na skuteczną profilaktykę – oferujemy pedicure podologiczny dla wszystkich osób zainteresowanych zdrowiem swoich stóp.

Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?

Najistotniejszym elementem przed przystąpieniem do zabiegu jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i ocena stanu skóry, stąd w PodoCenter poświęcamy tej kwestii wiele uwagi. Dzięki temu mamy możliwość wnikliwego poznania klienta, jego potrzeb oraz ewentualnych problemów, z jakimi się zmaga w obrębie stóp. Istotna jest codzienna dieta, tryb życia oraz stosowane kosmetyki – wszystkie te czynniki decydują o zdrowiu skóry na stopach, dlatego poddajemy je gruntownej weryfikacji. Po wstępnej ocenie można przystąpić do zabiegu.

Etapy wizyty u podologa:

 • moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznych płynów
 • dezynfekcja stóp
 • obcięcie paznokci cęgami
 • wyrównanie płytki paznokciowej
 • odsunięcie skórek
 • oczyszczenie ze zrogowaceń przestrzeni między paznokciami i skórą
 • zmiękczenie wałów paznokciowych
 • oczyszczenie i usunięcie resztek skórek
 • usunięcie zgrubień z pięt i bocznych części podeszew stóp oraz paliczków
 • wmasowanie odpowiedniego kremu

Pedicure leczniczy – zalety

Pedicure leczniczy działa leczniczo oraz profilaktycznie w przypadkach wszelkich problemów ze stopami. Poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków można w skuteczny sposób pozbyć się wszelkich problemów z wrastającymi paznokciami, odciskami czy spękanymi piętami. Usługi wykonywane przez podologa to nie tylko czas na chwilę relaksu, lecz przede wszystkim troska o własne zdrowie. Podczas zabiegu specjalista weryfikuje stan zdrowia Twoich stóp i może szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości, udzielając Ci wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji.

Dla kogo pedicure medyczny to dobre rozwiązanie?

W grupie pacjentów, którzy wymagają szczególnej opieki podologicznej znajdują się osoby zmagające się z następującymi schorzeniami:

 • cukrzyca,
 • miażdżyca tętnic kończyn dolnych,
 • żylaki,
 • płaskostopie,
 • koślawość paluchów,
 • stopa końsko-szpotawa.

W przypadku chorób naczyń i zaburzeń metabolicznych trzeba liczyć się z trwałą predyspozycją do zaburzeń w obrębie stóp. Skóra jest na nich bowiem niezwykle delikatna i długo się regeneruje, co przyczynia się do
łatwego rozwoju owrzodzeń i zmian zakaźnych. Z kolei deformacje stóp skutkują ich nieprawidłowym ułożeniem podczas chodu, co z kolei powoduje powstawanie odcisków, modzeli i nagniotków.

Jednak nie musisz być w grupie tych pacjentów, aby skorzystać z naszych usług! To świetna propozycja dla wszystkich osób, pragnących zadbać o swoje stopy i mieć pewność ich zdrowia. Zabiegi podologiczne dedykowane są również sportowcom, kobietom w ciąży oraz osobom otyłym i paniom, które często i długotrwale użytkują butów na obcasie. To właśnie u nich stopy są narażone na nadmierne obciążenia, co może odzwierciedlać się w ich wyglądzie oraz kondycji skóry.

Zabieg w gabinecie podologicznym

Pedicure leczniczy wykonujemy w naszym gabinecie znajdującym się w mieście Warszawa przy ulicy
Ostrobramskiej 126 lokal U8. Serdecznie zapraszamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu wizyty.

Regularnie udając się na pedicure klasyczny, można wyeliminować wiele problemów skórnych. Oferujemy naszym pacjentom także m.in. usuwanie odcisków, leczenie wrastających paznokci, założenie klamry na wrastające paznokcie, zabieg na pękające pięty. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją podologiczną przeprowadzoną przez profesjonalnego podologa.

Umów się na wizytę
""
phone