Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa

Podocenter / Oferta / Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa

Zauważyłeś punktowe zrogowacenia skóry na podeszwie stopy lub na palcach? Z czasem zaczęło pojawiać się ich więcej? To mogą być brodawki wirusowe. Ich usuwanie na własną rękę może być niebezpieczne, ponieważ łatwo pomylić je z odciskami. W naszym gabinecie podologicznym w Warszawie na ulicy Ostrobramskiej 126 zajmujemy się profesjonalnym leczeniem brodawek i kurzajek, dzięki skutecznym terapiom. Jeśli zauważyłeś podobne zmiany na skórze swoich stóp i chcesz się ich pozbyć, umów się na konsultację z naszym podologiem.

Jak wygląda brodawka?

W zależności od rodzaju wirusa, który wywołał brodawki na stopach, mogą one przybierać różną postać. Niepokojące powinny być następujące objawy:

  • powstanie charakterystycznych, twardych punktów na skórze – występują one pojedynczo lub tworzą skupiska,
  • nawet jeśli zmiany nie są wyraźnie widoczne, z łatwością wyczuwa się je w badaniu palpacyjnym,
  • opcjonalnie może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie obszaru wokół kurzajek, a także ból podczas chodzenia.

Charakterystyczne dla rozwoju tych zmian jest też ich pojawianie się w okresie spadku odporności oraz po kontakcie z powierzchnią potencjalnie zakażoną wirusem brodawczaka ludzkiego. Jeśli zauważysz u siebie opisane symptomy, zgłoś się do nas, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości. Zdiagnozujemy zmiany, a następnie zaplanujemy kompleksowe leczenie, przywracając Twoim stopom zdrowie i piękno. Nie czekaj! Umów się na zabieg, jakim jest usuwanie brodawek Warszawa już dziś!

Powstawanie brodawek i kurzajek

Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa to dwa podstawowe zabiegi, które przeprowadza nasz gabinet podologiczny. Brodawki oraz kurzajki są zmianami skórnymi, które wywołane są poprzez działanie wirusa. Ryzyko zarażenia się nim jest bardzo duże – jest on rozpowszechniony na szeroką skalę. Wirus przenosi się na inne osoby w bardzo prosty sposób – nawet poprzez złuszczony naskórek, dlatego zarazić się nim można nawet przy podaniu ręki. Dodatkowo u osób, które mają już zmiany naskórne, istnieje duże prawdopodobieństwo ich przenoszenia się – np. na inne palce.

Usuwanie zmian naskórnych w PodoCenter

Nasi specjaliści dokonują diagnozy oraz przeprowadzają usuwanie zmian naskórnych. Leczenie brodawek jest długotrwałe ze względu na możliwość nawrotów. Stąd konieczne są wizyty w gabinecie podologicznym co 7-10 dni. Nie ma jednej metody leczenia tej przypadłości, dlatego stosuje się między innymi łyżeczkowanie, elektrokoagulację oraz leki miejscowe. Zabieg usuwania kurzajek Warszawa jest wykonywany przez naszych specjalistów.

Brodawki – jak usunąć?

Każda z wymienionych metod cechuje się określonymi zaletami i wspomaga usuwanie brodawek w Warszawie w różnym stopniu – kluczem do efektywności jest dobór terapii przez profesjonalistów:

  • łyżeczkowanie – to jedna z najszybszych, ale jednocześnie najbardziej inwazyjnych metod. Może pozostawiać ślady na skórze stóp w postaci blizn lub przebarwień, jednak gwarantuje wysoką skuteczność. Precyzyjnie przeprowadzony zabieg usuwa brodawkę wraz z korzeniem, co zapobiega jej odrastaniu
  • elektrokoagulacja – to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na wypaleniu zmiany prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości. Metoda zapewnia pełną antyseptyczność, precyzję oraz ogranicza powstawanie blizn
  • leki miejscowe – jeśli kurzajki nie są duże, można spróbować zahamować ich rozwój, stosując specjalistyczne preparaty w postaci maści i kremów. Zazwyczaj są to środki o działaniu antywirusowym i przeciwbakteryjnym

Leczenie brodawek wirusowych może okazać się dużym wyzwaniem. Dzieje się tak z uwagi na tendencję do nawracania. Jednak dzięki dostępności różnych metod terapii, kurzajki na stopach nie stanowią problemu nie do pokonania.

Problem brodawek oraz kurzajek – profilaktyka

W celu uniknięcia problemu brodawek oraz kurzajek niezwykle istotne jest zastosowanie profilaktyki. Przede wszystkim należy unikać bezpośredniego kontaktu ze zmianami na skórze. W przypadku miejsc publicznych, w których można zarazić się wirusem – np. baseny, siłownie, szatnie czy sauna – ważna jest ochrona stóp. Należy zadbać o noszenie obuwia ochronnego. Do czasu całkowitego wyleczenia zmian należy kontrolować stan chorobowy poprzez odpowiednie badania. Dzięki odpowiedniej profilaktyce możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie się przed zarażeniem.

PodoCenter – umów się na wizytę

Nasz gabinet mieście się w mieście Warszawa przy ulicy Ostrobramskiej 126 lokal U8. Zachęcamy naszych klientów do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa oraz pomogą w ustaleniu dogodnego terminu (w wyjątkowych sytuacjach wymagających natychmiastowego leczenia przyjmujemy również w niedzielę). Podolog przedstawi Ci przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz podejmie decyzję co do sposobu leczenia i usuwania zmian.

Zajmujemy się także innymi problemami z zakresu zdrowia stóp, do których zalicza się usuwanie wrastających paznokci, odcisków i zgrubień na stopach. Proponujemy Państwu także pedicure leczniczy. Udzielamy profesjonalnych porad dotyczących dbania o stopy.

Usuwanie kurzajek w Warszawie – metody leczenia

Zmagasz się z uciążliwymi kurzajkami? Nasz klinika oferuje kompleksowe metody leczenia, by pozbyć się tych nieprzyjemnych zmian skórnych. Lekarz podejmuje decyzję o odpowiedniej terapii, dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. W naszej praktyce stosujemy skuteczne techniki, takie jak wymrażanie kurzajek czy wypalanie kurzajek, aby skutecznie usunąć kurzajki i przywrócić estetyczny wygląd skóry. Nie zwlekaj, jeśli zauważyłeś pojawienie się kurzajki – skonsultuj się z nami. Pamiętaj, że kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze, dlatego warto działać szybko i skutecznie.

Umów się na wizytę
""
phone