Usuwanie brodawek Warszawa

Podocenter / Oferta / Usuwanie brodawek Warszawa

Zauważyłeś punktowe zrogowacenia skóry na podeszwie stopy lub na palcach? Z czasem zaczęło pojawiać się ich więcej? To mogą być brodawki wirusowe. Ich usuwanie na własną rękę może być niebezpieczne, ponieważ łatwo pomylić je z odciskami. W naszym gabinecie podologicznym w Warszawie na ulicy Ostrobramskiej 126 zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem kurzajek i brodawek, dzięki skutecznym terapiom. Jeśli zauważyłeś podobne zmiany na skórze swoich stóp, umów się na konsultację z naszym podologiem.

Jak wygląda brodawka?

W zależności od rodzaju wirusa, który wywołał brodawki na stopach, mogą one przybierać różną postać. Niepokojące powinny być następujące objawy:

  • powstanie charakterystycznych, twardych punktów na skórze – występują one pojedynczo lub tworzą skupiska,
  • nawet jeśli zmiany nie są wyraźnie widoczne, z łatwością wyczuwa się je w badaniu palpacyjnym,
  • opcjonalnie może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie obszaru wokół kurzajek, a także ból podczas chodzenia.

Charakterystyczne dla rozwoju tych zmian jest też ich pojawianie się w okresie spadku odporności oraz po kontakcie z powierzchnią potencjalnie zakażoną wirusem brodawczaka ludzkiego. Jeśli zauważysz u siebie opisane symptomy, zgłoś się do nas, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości. Zdiagnozujemy zmiany, a następnie zaplanujemy kompleksowe leczenie, przywracając Twoim stopom zdrowie i piękno.

Powstawanie brodawek i kurzajek

Usuwanie brodawek oraz usuwanie kurzajek to dwa podstawowe zabiegi, które przeprowadza nasz gabinet podologiczny. Brodawki oraz kurzajki są zmianami skórnymi, które wywołane są poprzez działanie wirusa. Ryzyko zarażenia się nim jest bardzo duże – jest on rozpowszechniony na szeroką skalę. Wirus przenosi się na inne osoby w bardzo prosty sposób – nawet poprzez złuszczony naskórek, dlatego zarazić się nim można nawet przy podaniu ręki. Dodatkowo u osób, które mają już zmiany naskórne, istnieje duże prawdopodobieństwo ich przenoszenia się – np. na inne palce.

Usuwanie zmian naskórnych w PodoCenter

Nasi specjaliści dokonują diagnozy oraz przeprowadzają usuwanie zmian naskórnych. Leczenie brodawek jest długotrwałe ze względu na możliwość nawrotów. Stąd konieczne są wizyty w gabinecie podologicznym co 7-10 dni. Nie ma jednej metody leczenia tej przypadłości, dlatego stosuje się między innymi łyżeczkowanie, elektrokoagulację oraz leki miejscowe.

Brodawki – jak usunąć?

Każda z wymienionych metod cechuje się określonymi zaletami i wspomaga usuwanie brodawek Warszawa w różnym stopniu – kluczem do efektywności jest dobór terapii przez profesjonalistów:

  • łyżeczkowanie – to jedna z najszybszych, ale jednocześnie najbardziej inwazyjnych metod. Może pozostawiać ślady na skórze stóp w postaci blizn lub przebarwień, jednak gwarantuje wysoką skuteczność. Precyzyjnie przeprowadzony zabieg usuwa brodawkę wraz z korzeniem, co zapobiega jej odrastaniu
  • elektrokoagulacja – to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na wypaleniu zmiany prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości. Metoda zapewnia pełną antyseptyczność, precyzję oraz ogranicza powstawanie blizn
  • leki miejscowe – jeśli kurzajki nie są duże, można spróbować zahamować ich rozwój, stosując specjalistyczne preparaty w postaci maści i kremów. Zazwyczaj są to środki o działaniu antywirusowym i przeciwbakteryjnym

Leczenie brodawek wirusowych może okazać się dużym wyzwaniem. Dzieje się tak z uwagi na tendencję do nawracania. Jednak dzięki dostępności różnych metod terapii, kurzajki na stopach nie stanowią problemu nie do pokonania.

Problem brodawek oraz kurzajek – profilaktyka

W celu uniknięcia problemu brodawek oraz kurzajek niezwykle istotne jest zastosowanie profilaktyki. Przede wszystkim należy unikać bezpośredniego kontaktu ze zmianami na skórze. W przypadku miejsc publicznych, w których można zarazić się wirusem – np. baseny, siłownie, szatnie – ważna jest ochrona stóp. Należy zadbać o noszenie obuwia ochronnego. Do czasu całkowitego wyleczenia zmian należy kontrolować stan chorobowy poprzez odpowiednie badania. Dzięki odpowiedniej profilaktyce możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie się przed zarażeniem.

PodoCenter – umów się na wizytę

Nasz gabinet mieście się w mieście Warszawa przy ulicy Ostrobramskiej 126 lokal U8. Zachęcamy naszych klientów do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa oraz pomogą w ustaleniu dogodnego terminu (w wyjątkowych sytuacjach wymagających natychmiastowego leczenia przyjmujemy również w niedzielę).

Zajmujemy się także innymi problemami z zakresu zdrowia stóp, do których zalicza się usuwanie wrastających paznokci, odcisków i zgrubień na stopach. Proponujemy Państwu także pedicure leczniczy. Udzielamy profesjonalnych porad dotyczących dbania o stopy.

Umów się na wizytę
""
phone