Pękające pięty

Podocenter / Oferta / Pękające pięty

Twoje pięty są suche i popękane? Na skórze zaczęły pojawiać się bolesne rozpadliny? Dobrze trafiłeś.
Podolog pomoże nie tylko usunąć nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze, ale także znajdzie przyczynę pękania pięt. Poniżej przeczytasz jak powstają pękające pięty. Jeśli problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj tylko umów się na konsultacje ze specjalista w gabinecie na ulicy Ostrobramskiej 126 w Warszawie.

Przyczyny i leczenie pękających pięt

Zaniedbane stopy często odpłacają się nieestetycznymi zmianami skórnymi, które – jeśli nie zostaną poddane profesjonalnemu leczeniu – narastają i mogą stać się przyczyną trudnych do usunięcia schorzeń. Jeśli skóra na Twoich piętach jest przesuszona, warto reagować natychmiast. W przeciwnym razie grozi Ci jej pękanie oraz wynikające z niego powikłania.

Przyczyny

To kolejny, niezwykle powszechny problem dotykający osoby w różnym wieku. Pękanie pięt związane jest z przesuszeniem skóry i jej nadmiernym rogowaceniem.

Przyczyną pękających pięt mogą być niewłaściwa pielęgnacja stóp, złe obuwie, ale też niedobór witaminy A czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Gdy zauważysz, że skóra na stopach pęka, zwróć się po pomoc do podologa, który wykryje przyczynę problemu i pomoże Ci się z nim uporać.

Jak skutecznie wyleczyć pękające pięty w Warszawie?

Nieleczone pęknięcia mogą prowadzić do głębokich, bolących ran i krwawienia, dlatego nie należy tego problemu ignorować! Zabieg podologiczny na pękające pięty w PodoCenter obejmuje dezynfekcję skóry, ofrezowanie pięt, usunięcie pęknięć za pomocą dłutka i frezu różyczkowego, wyrównanie naskórka frezarką oraz założenie opatrunków.

Wizyty w gabinecie powinny odbywać się co 2-4 tygodnie.

Zabieg wykonany w naszym gabinecie podologicznym daje szansę całkowitego pozbycia się lub znacznego zmniejszenia tych dokuczliwych dolegliwości.

Znając potencjalne przyczyny pękających pięt, masz szansę im zapobiegać. Zobacz rekomendowane działania profilaktyczne:

  • regularne stosowanie kąpieli leczniczych, zmiękczających i regenerujących naskórek,
  • stosowanie kremów o właściwościach intensywnie nawilżających i natłuszczających, nasyconych
    kompleksami witaminowymi, wpływającymi na poprawę elastyczności skóry na stopach,
  • kontrolowanie stanu swoich stóp i systematyczne odwiedzanie podologa, który pomoże zauważyć pierwsze symptomy pojawiających się problemów i w porę uniknąć ich rozwoju.

Popękane pięty wyglądają nieładnie i szpecą stylizacje – zwłaszcza latem, gdy stopy są odsłonięte w sandałach. Nic dziwnego, że chcesz przywrócić im piękny wygląd i znów cieszyć się gładką skórą. Jednak estetyka to kwestia drugorzędna. Pamiętaj, że gdy skóra na piętach pęka, staje się podatna na działanie bakterii. Nietrudno wtedy o zakażenia i stany zapalne, które wywołują dyskomfort i ból oraz stają się przyczyną poważnych powikłań.

Domowe sposoby na pękające pięty niejednokrotnie okazują się nieskuteczne. Wiele osób jednak właśnie od nich rozpoczyna kurację, licząc, że samodzielnie poradzą sobie z problemem. Nie zawsze jest to słuszne rozwiązanie – lepiej od razu odwiedzić podologa i skorzystać z jego wskazówek. Dzięki nim pielęgnacja stóp będzie kompleksowa i skuteczna, da zatem satysfakcjonujące efekty. Nasi specjaliści służą kompetentnym doradztwem, abyś mógł mieć pewność prawidłowej dbałości o skórę na stopach.

Pękającym piętom towarzyszy sucha skóra, zobacz, jak leczymy ją w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę
""
phone