Usuwanie odcisków Warszawa

Podocenter / Oferta / Usuwanie odcisków Warszawa

Na twoich stopach pojawiły się twarde punkty, które podczas chodzenia powodują ból? To mogą być odciski. Określa się również mianem modzeli. Zmiany te charakteryzują się dużym nagromadzeniem martwego naskórka w okolicach podrażnionej tkanki. W głównej mierze występują one właśnie na stopach.

Leczenie tych zmian aptecznymi środkami najczęściej jest nieskuteczne, a nawet może prowadzić do uszkodzenia zdrowej skóry. Podolog usuwa odciski najczęściej podczas jednej wizyty. Dowiedz się więcej czytając poniższy artykuł. Jeśli ten problem dotyka także Ciebie, umów się do nas na wizytę.

Przyczyny powstawania odcisków

Pojawianie się odcisków na stopach to przede wszystkim efekt nieodpowiednio dobranych butów. Bardzo często wybierane jest obuwie, które wymusza na stopie jej nienaturalny układ. W przypadku butów na obcasie zbyt mocno obciąża się część przednią i to najczęściej tam pojawia się odcisk. Jest to reakcja obronna skóry przed długotrwałym naciskiem.

Odciski na stopach – skuteczne zapobieganie

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi stopami bez deformacji i zmian skórnych, skontaktuj się z nami – podpowiemy Ci, jakie zmiany powinieneś wprowadzić w codziennej pielęgnacji i dbałości o stopy, aby zachwycały one zdrowym wyglądem. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • odpowiedni dobór obuwia – znając przyczyny powstawania odcisków, możesz się domyślać,
    że źle dobrane obuwie i długotrwały nacisk na skórę nie sprzyja jej zdrowiu. Dlatego tak ważne jest użytkowanie wyłącznie wygodnych butów, które podczas chodzenia nie wywołują mikrourazów,
  • stosowanie kąpieli zmiękczających naskórek i peelingów ułatwiających jego złuszczanie – dzięki nim zapobiegniesz zgrubieniom skóry na stopach,
  • korzystanie z nawilżających właściwości kremów i preparatów dedykowanych skórze na stopach,
  • regularną kontrolę i konsultację z podologiem w razie ewentualnych wątpliwości – jeśli zauważysz niepokojący odcisk na stopie, nie zwlekaj z wizytą w profesjonalnym gabinecie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć odcisk skutecznie i bez powikłań, koniecznie zgłoś się do nas!

Leczenie – jaką metodę wybrać?

Usuwanie odcisków w Warszawie to zabieg w gabinecie podologicznym, który wykonywany jest przed doświadczonego podologa. Możliwe jest samodzielne usunięcie odcisków poprzez stosowanie preparatów dostępnych na rynku. Należy jednak mieć świadomość, że niewłaściwe zastosowanie domowej metody może wpływać na pogorszenie się zmiany skórnej, a w konsekwencji do dużo poważniejszych powikłań. Pamiętaj, że stosowanie nieodpowiednich środków w domu może stać się przyczyną zakażenia – samodzielna ingerencja w tkankę skórną nie jest zatem dobrym pomysłem. Dlatego zaleca się usuwanie odcisków wykonywane w specjalistycznych gabinetach.

Przebieg wizyty

Wizyta rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia stóp i przeprowadzenia wywiadu podologicznego. Usuwanie odcisków w przypadku dopiero rozwijających się zmian możliwe jest dzięki przeprowadzeniu zabiegu, jakim jest pedicure leczniczy. Istotne jest więc jak najszybsze reagowanie na problem i szybka wizyta u specjalisty.

W przypadku większych zmian podczas wizyty w naszym gabinecie podolog przeprowadza zabieg za pomocą dłuta podologicznego lub skalpela. Często stosowane są również wkładki ortopedyczne. Specjalista udziela także informacji o odpowiedniej pielęgnacji stóp, które wpływa na zmniejszenie prawdopodobieństwa ponownego pojawienia się odcisków.

Czy usuwanie odcisków boli?

Wiele osób odwleka decyzję o wizycie u podologa, ponieważ obawia się bólu, jaki w ich opinii towarzyszy podczas usuwania zmian powstałych na stopach. Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest odcisk na palcu, pięcie czy śródstopiu, nie musisz obawiać się bólu! Przeprowadzany w naszym gabinecie zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. W jego wyniku pozbędziesz się całego odciska, wraz z warstwą podskórną. Profesjonalne preparaty regeneracyjne nakładane na miejsce ingerencji podologa przyspieszają odbudowę naskórka, dzięki czemu Twoje stopy szybko odzyskują piękny wygląd. Co więcej, cała procedura trwa zazwyczaj zaledwie pół godziny!

Usuwanie odcisków w naszym gabinecie w Warszawie

Zapraszamy do naszego gabinetu PodoCenter mieszczącego się w mieście Warszawa przy ulicy Ostrobramskiej 126 lokal U8. Dogodny termin wizyty w naszym gabinecie można ustalić telefonicznie lub mailowo z naszymi pracownikami. Przyjmujemy pacjentów od poniedziałku do soboty, a w wyjątkowych sytuacjach – po wcześniejszym kontakcie możliwa jest także wizyta w niedzielę.

Odciski pojawiają się często u osób, które mają niewłaściwie dobrane obuwie. Za ciasne buty, które uciskają na stopę, mogą być przyczyną wrastających paznokci. Posiadamy również ofertę na specjalistyczne zabiegi podologiczne. Zobacz, jak leczymy to schorzenie w naszym gabinecie.

Umów się na wizytę
""
phone