Sucha skóra

Podocenter / Oferta / Sucha skóra

Masz problem z wiecznie suchą skórą stóp? Mieszkasz w Warszawie? Świetnie trafiłeś. Nasz gabinet podologiczny świadczy najwyższej jakości usługi. Pomożemy Ci pozbyć się problemu z suchą skórą Twoich stóp. Poniżej dowiesz się jak powstaje sucha skóra na stopach. Widzisz podobne objawy u siebie? Umów się na wizytę w naszym nowoczesnym gabinecie na ulicy Ostrobramskiej 126.

Przyczyny suchości skóry

Suchość skóry na stopach to stan patologiczny objawiający się nadmiernym złuszczaniem się, szorstkością, zaczerwienieniami i skłonnością do pękania naskórka. Bezpośrednią przyczyną nadmiernej suchości skóry stóp jest niedobór lipidów w warstwie rogowej, przez co naskórek słabiej zatrzymuje w sobie wodę. Przyczyną suchości mogą być również zaburzenia krążenia, zaburzenia przemiany materii, jak i nieprawidłowa pielęgnacja stóp, stąd tak ważne jest poprzedzenie zabiegu szczegółową rozmową.

Jeśli Twoim problemem jest sucha i łuszcząca się skóra na stopach, koniecznie należy
zweryfikować jej przyczyny. Odwiedzając nasz gabinet podologiczny, zyskujesz kompleksowe wsparcie merytoryczne i opiekę profesjonalistów, którzy na podstawie wywiadu odkryją powody Twoich dolegliwości. Podpowiedzą Ci także, jak pozbyć się suchej skóry stóp skutecznie i na długo.

Zmieniona chorobowo sucha skóra może pękać, łuszczyć się, a jej barwa może zmieniać się od białożółtej do żółtoszarej

Leczenie skóry na stopach w profesjonalnym gabinecie podologicznym

Po ustaleniu, dlaczego masz suche stopy, a Twoja skóra zmaga się z niedoborem wody, podolog Warszawa wdroży odpowiednią terapię. Przeważnie bazuje ona na zaplanowaniu codziennej pielęgnacji przy użyciu specjalnie skomponowanych preparatów. W ich składzie znajdują się elementy nawilżające i natłuszczające. Istotne są także zmiany dietetyczne – picie dużych ilości wody wpłynie na nawodnienie całego organizmu, co odzwierciedli się również w poprawie kondycji skóry. W leczeniu zbyt dużej suchości stóp przydatne okazują się masaże, zmiana obuwia na wygodniejsze lub stosowanie specjalnych wkładek do butów, odciążających stopy. Niejednokrotnie konieczne okazuje się wprowadzenie zmian w trybie życia – niewskazane jest chodzenie boso, które niekorzystnie wpływa na skórę stóp.

Schodząca skóra na stopach – groźne powikłania pozornie błahego problemu Gdy skóra na Twoich stopach pęka i łuszczy się, nie jest to jedynie problem natury estetycznej. Zaniedbania mogą prowadzić do poważnych komplikacji, powstawania ran podatnych na zakażenie, a także stanów zapalnych. Nie należy zatem bagatelizować problemu. Lepiej zadziałać niezwłocznie, co znacznie ułatwi wprowadzenie skutecznej terapii i pozwoli przywrócić stopom zdrowy wygląd.

Gładka skóra stóp to marzenie każdego. Dzięki niej można bez kompleksów założyć sandały czy klapki, nie obawiając się, że popękane pięty staną się przyczyną zawstydzenia. Regularna i rozsądna pielęgnacja, systematyczne konsultacje ze specjalistą oraz podążanie za jego wskazówkami to krok ku poprawie kondycji swoich stóp.

Nie warto zwlekać z umówieniem się na wizytę do podologa, jeśli w zauważymy niepokojące zmiany, na przykład brodawki. Leczenie schorzeń w ich początkowym etapie rozwoju jest o wiele prostsze i szybciej przynosi efekty.

Umów się na wizytę
""
phone